Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie OC Łódź » Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC

w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym. To posiadacz pojazdu decyduje, czy chce zawrzeć taką umowę. Auto Casco chroni nas przed finansowymi skutkami szkód, które powstały z przyczyn niezależnych od nas (wypadek, kradzież, wandalizm, żywioły itp.). Dodatkowo dostępne są ubezpieczenia m.in. szyb, bagaży lub opon, które za dopłatą niewielkiej składki są obięte ubezpieczeniem ale w przypadku szkody nie powoduje ona utraty zniżek w głównym ubezpieczeniu AC. Na rynku dostępne są też „zawężone” produkty casco. Są znacznie tańsze, ale też ochrona jest węższa – ogranicza się np. tylko do ryzyka kradzieży.

Dobrowolne ubezpieczenie AC samochodu, służy do naprawy szkód wyrządzonych przez właściciela pojazdu lub kierującego. Przykładem zastosowania takiej polisy jest stłuczka, której sprawcą będziesz Ty. Swoje auto możesz wtedy naprawić za własne pieniądze lub odszkodowanie wypłacone z AC Łódź. Dostępność wielu wariantów polis ubezpieczeniowych, a także różnorodne dodatki do ubezpieczenia AC samochodu sprawiają, że zakup najlepszej polisy wymaga dokładnego rozpoznania rynku. Jeśli nie możesz się zdecydować na odpowiedni rodzaj ubezpieczenia, warto zasięgnąć porady specjalisty. Jednym z takich jest agent ubezpieczeniowy.

Co to jest  AC serwisowe?

Posiadając stosunkowe nowe auto, na pewno chciałbyś aby w razie stłuczki naprawa była wykonana w autoryzowanym serwisie i na oryginalnych częściach. Oczywiście takie naprawy są droższe od tych, które wykona nieautoryzowany warsztat, z użyciem zamienników części. Oznacza to, że również twoje ubezpieczenie AC samochodu musi obejmować takie wariant naprawy. Jest ona dostępna w wybranych rodzajach ubezpieczeń AC, które dopuszczają wariant serwisowy. Wówczas koszt naprawy samochodu jest rozliczany w oparciu o kosztorys, a następnie fakturę przedstawioną przez ASO.

Ubezpieczenie AC Łódź i dodatki

Każda polisa ubezpieczeniowa samochodu może zostać wzbogacona o pewne dodatki. Rozszerzają one zakres ochrony o kolejne elementy. To co klienci mają do swojej dyspozycji, to np. ochrona szyb, ochrona zniżek, wariant asisstance i wiele innych. Warto z nich korzystać, ponieważ składka wzrasta tylko w niewielkim stopniu, a w razie wystąpienia szkody, koszty jej usunięcia pokrywa ubezpieczyciel.

Gdzie znaleźć tanie i dobre ubezpieczenie AC?

Na powyższe pytanie są dwie odpowiedzi. Pierwsza z nich to ubezpieczenie przez internet i znajdujące się w nim kalkulatory i porównywarki cen ubezpieczenia AC. Druga możliwość to skorzystanie z usług lokalnej agencji ubezpieczeń. Może on dla Ciebie stworzyć indywidualną ofertę ubezpieczenia AC, na którą będą składać się różne dodatki, w najkorzystniejszych cenach.